Skip links
T-Lab PRP Kit

T-LAB PRP Tüp

%100 yerli üretim olan prp tüplerimizden her kitte 2 adet bulunur. Her tüp 10ml hacminde olup içerisinde 1ml pıhtılaşma önleyici bulundurur. Tüpler vakumlu olduğu için kan toplamayı kolaylaştırır. İçerisi gama steril olan tüplerimiz kesinlikle ficoll ya da jel barındırmaz. Hemolitik etki göstermez ve bu tüpler ile elde edilen prp güvenle insana enjekte edilebilir. Her iki tüpten 2 şer ml olmak üzere bir kitten 4ml prp elde edilmesi tavsiye edilir.

T-Lab PRP Tüpleri

T-LAB Re-Süspansiyon Tüp

%100 yerli üretim olan re-süspansiyon tüplerimizden her kitte 1 adet bulunur. 5ml hacminde olup içi boş ve gama strerildir. Santrifügasyon sırasında trombositler yüksek yer çekimi sebebiyle kümelenmektedir. Bu kümelenme açılmadan enjeksiyon yapmak elimizdeki değerli trombositleri uygulanan bölgeye eşit yayamamak anlamına gelir. Re-Süspansiyon mekanizması başka kitlerde nadiren kullanılmışsa da kapağı açık tüpler içinde ya da enjektörler arası transfer ile kotarılmaya çalışılmaktadır. T-LAB PRP Kit içerisinde bu işlem için özel olarak üretilmiş bir re-süspansiyon tüpü bulunur. Toplanan 4ml PRP bu tüpe enjekte edilir. Tüpte çalkalama için 1ml boşluk bırakılır ve tüp nazikçe 30sn – 1dk arasında çalkalanır. Bu işlem trombositlerin prp içerisinde daha homojen yayılmasına yardımcı olur.

tlab_rs tube-dik

Enjektörler

Kit içerisinde biri 5ml diğeri 1ml olmak üzere iki adet steril enjektör bulunur. 5ml enjektör prp yi toplamak ve re-süspansiyon tüpüne aktarmakta kullanılırken, 1ml enjektör hastaya enjeksiyon için kullanılmaktadır.

T-Lab PRP Kit Enjektörleri

İğneler

Kit içerisinde bir adet uzun iğne, bir adet 21G ve bir adet 30G olmak üzere 3 adet iğne bulunur. Uzun iğne prp nin toplanması ve re-süspansiyon tüpüne aktarılması için kullanılır. 21G iğne ise re-süspansiyon tüpünden prp yi geri çekmekte kullanılır. 30G iğne ile hastaya uygulama yapılmaktadır.

T-Lab PRP Kit İğneleri